ارسال سریع و امن
ارسال رایگان برای خرید بالای 100,000 تومن
گیاهان سالم، تضمینی
همه گیاهان ضمانت بازگشت 30 روزه دارند
بیش از 1,500 مشتری راضی

مشاوره هوشمند انتخاب گیاه

سامانه انتخاب گیاه، یک سیستم هوشمند جهت انتخاب مناسب ترین گیاهان بر اساس فاکتورهای محیطی تاثیرگذار بر حیات و رشد گیاهان می باشد. شما می توانید با کلیک بر روی هر مورد توضیحات آن را دریافت نمایید. همچنین برای دریافت نتیجه نیاز به پاسخگویی به همه ی موارد نمی باشد و می توانید هر فاکتور که لازم می بینید پاسخ دهید تا گیاهان سازگار با شرایط خود را مشاهده نمایید.

# عنوان کم متوسط زیاد بدون تاثیر دارد ندارد
1 خشکی طبیعی خاک
وضعیت طبیعی سالیانه خاک از لحاظ رطوبت. برای مثال منطقه ای مانند شمال کشور بطور متوسط بدلیل شرایط رطوبتی و بارندگی دائما مرطوب است لذا گزینه زیاد انتخاب می شود.
2 شوری خاک
هنگامی که املاح موجود در خاک از حد معینی تجاوز نمیاد باعث محدودیت در رشد گیاهان می شود به اینگونه خاک ها، خاک شور می گویند. شوری خاک را براساس پارامتری بنام EC یا قابلیت هدایت الکتریکی مشخص می‌کنند. برای تشخیص EC میتوان از دستگاه EC متر استفاده نمود. همچنین علائم ظاهری همچون شوره بستن حاشیه جوی های آب، مزه تلخ یا نامناسب آب آبیاری و غیره استفاده کرد. در صورت اندازه گیری با دستگاه، اگر عدد نشان داده شده : بین 0 تا 4 دسی زیمنس باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 4 تا 8 دسی زیمنس باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 8 تا 16 دسی زیمنس باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
3 میزان اسیدیته خاک در محل کاشت
پی اچ یک معیار برای سنجش میزان اسیدی یا قلیایی بودن خاک یا هر چیز دیگریست. بازه ی تغییرات pH بین 0 تا 14 متغیر است. اگر pH برابر 7 باشد نشانه ی خنثی بودن است. یعنی هیچ خاصیت بازی یا اسیدی ای ندارد. حالا هرچقدر که از 7 به سمت 0 حرکت کنیم، خاصیت اسیدی افزایش پیدا میکند. و اگر از 7 به سمت 14 حرکت کنیم خاصیت بازی افزایش پیدا میکند. pH0 یعنی اسیدی ترین حالت ممکن و pH14 یعنی قلیایی ترین حالت ممکن است. راه های تشخیص pH اول: استفاده از دستگاه pH متر دوم: استفاده از کاغذ تورنسل سوم: مدل خانگی: قدم اول : یک فنجان از خاک مورد نظرتان بردارید. سعی کنید چند نمونه از نقاط مختلف زمین برداشت کنید و این آزمایش را برای هرکدام از نمونه ها انجام دهید. این کار باعث میشود نتیجه نهایی شما دقیق تر بشود. قدم دوم : به خاک آب اضافه کنید تا جایی که خاک کاملا تبدیل به گل شود. نمونه را هم بزنید تا همه جای آن رقیق شود. وقتی که خاک به اندازه ی کافی روان شد میتوانید مرحله بعدی ا انجام بدهید. قدم سوم : به نمونه ، به اندازه ی نصف فنجان سرکه اضافه کنید. اگر مشاهده کردید که با اضافه کردن سرکه داخل نمونه حباب ایجاد شد و حالتی شبیه به جوشش به وجود آمد ، نمونه شما قلیایی است. هرچقدر که میزان این جوشش ها و واکنش ها بیشتر باشد ، میزان قلیایی بودن نمونه هم بیشتر است. اگر اتفاقی نیفتاد و چیزی مشاهده نکردید، قدم بعدی را انجام دهید. قدم چهارم : نمونه قبلی که به آن سرکه اضافه کرده بودید را کنار بگذارید و یک نمونه ی دیگر درست کنید . اینبار به اندازه نصف فنجان نوشابه به آن اضافه کنید. قبل از اضافه کردن نوشابه سعی کنید گاز نوشابه را با تکان دادن کاملا از بین ببرید تا در آزمایش تان اشتباه نکنید. اگر دیدید نمونه با نوشابه درحال واکنش دادن است ( حالتی شبیه جوشیدن ) بدانید خاک شما اسیدی است. هرچقدر این جوشش بیشتر باشد ، میزان اسیدی بودن خاک هم بیشتر است. قدم پنجم : اگر شاهد هیچ اتفاقی نبودید و در هیچکدام از مراحل بالا واکنشی رخ نداد ،خاک شما خنثی است درصورت اندازه گیری با دستگاه یا کاغذ تورنسل، اگر عدد نشان داده شده : بین 6.5 تا 7 باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 6 تا 6.5 باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 5.5 تا 6 باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
4 میزان قلیائیت خاک در محل کاشت
درصورت اندازه گیری با دستگاه یا کاغذ تورنسل، اگر عدد نشان داده شده : بین 7 تا 7.5 باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 7.5 تا 8 باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 8 تا 8.5 باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
5 میزان متوسط گرمی هوا در طول سال در محل کاشت
در این سوال متوسط گرمای سالیانه و یا ماهیانه در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت اندازه گیری با دماسنج یا مراجعه به سایت های هواشناسی، اگر عدد نشان داده شده : بین 5 تا 15 سانتیگراد باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 15 تا 30 سانتیگراد باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 30 تا 50 سانتیگراد باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
6 میزان سردی هوا در طول سال در محل کاشت
در این سوال متوسط سرمای سالیانه و یا ماهیانه در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت اندازه گیری با دماسنج یا مراجعه به سایت های هواشناسی، اگر عدد نشان داده شده : بین 5تا 0 سانتیگراد باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 0 تا 5 - سانتیگراد باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 5 - تا 40 - سانتیگراد باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
7 میزان سایه موجود در طول سال در محل کاشت
در این سوال تعداد روزهای ابری سال، در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت مارجعه به سایت های هواشناسی و یا بصورت کلی با توجه به تجربیات شخصی اگر عدد نشان داده شده: بین 0 تا 50 روز باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 50 تا 100 روز باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 100 تا 200 روز باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
8 آلودگی هوا در طول سال در محل کاشت
شاخص کیفیت هوا ( Air quality index): یا شاخص آلودگی هوا با نام اختصاری AQI، شاخصی عددی است که توسط سازمان‌های دولتی برای سنجش آلودگی هوای یک منطقه و پیش‌بینی آینده آن به کار می‌رود. با افزایش عدد این شاخص، احتمال در خطر قرار گرفتن سلامت عمومی بالاتر می‌رود. در این سوال هدف اعلام میزان آلودگی هوا در طول سال در محل کاشت گیاه است. برای توضیح بیشتر شاخص ها: پاک: در این شرایط کیفیت هوا رضایت‌بخش و دارای خطر سلامتی ناچیز یا به کل فاقد ریسک سلامتی است سالم: کیفیت هوا در این شرایط قابل قبول است و برای تعداد بسیار کمی از افراد با ملاحظات بهداشتی خاص همراه است. در این شرایط افرادی که نسبت به ذرات معلق، دی‌اکسید نیتروژن و ازن حساسیت ویژه‌ای دارند ممکن است علائم تنفسی از خود بروز دهند ناسالم برای گروه‌های حساس: افراد بیشتری از گروه‌های حساس (مثل بیماران قلبی، سالمندان، کودکان و زنان باردار) در این شرایط ممکن است اثرات بهداشتی خاصی را تجربه نمایند، ولی اکثریت مردم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند ناسالم: در این حالت هر فردی ممکن است اثرات سوء بهداشتی را تجربه کند و اعضای گروه‌های حساس نشانه‌های حادتری را بروز می‌دهند بسیار ناسالم: در این حالت هر فردی ممکن است تحت خطر اثرات جدی بهداشتی باشد خطرناک: این حالت اخطاری جدی برای سلامت همه افراد و بیانگر شرایط اضطراری است درصورت مراجعه به سایت های تعیین کننده میزان آلودگی هوا، اگر عدد نشان داده شده : بین 0 تا 100 (یا عبارت پاک و سالم) باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 100 تا 200 (یا عبارت ناسالم برای گروه های حساس و نا سالم) باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 200 تا 500 (یا عبارت بسیار ناسلام و خطرناک) باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
9 میزان سرعت وزش باد در طول سال در محل کاشت
اگر سرعت باد از 0 کیلومتر در ساعت تا 30 کیلومتر در ساعت می‌باشد. نسیم یا باد متوسط وجود دارد که پرچمها را به هم می‌زند، کاغذها را به هوا بلند می‌کند و به اطراف می‌برد و برگها و شاخه‌های کوچک درختان را حرکت می‌دهد اگر سرعت باد از 30 کیلومتر در ساعت تا 50 کیلومتر در ساعت است. باد نیمه قوی یا قوی وجود دارد و درختان کوچک و شاخه‌های بزرگ به حرکت در می‌آیند و اشیاء سبک در سطح زمین به اطراف پرتاب می‌شوند اگر سرعت باد از 50 کیلومتر تا 120 کیلومتر در ساعت است. تند باد یا طوفان شدید وجود دارد. تمام درختان تکان می‌خورند، شاخه‌ها می‌شکنند و دودکشها و سقفهای خانه‌ها از جا کنده می‌شوند درختها از ریشه کنده می‌شوند و خرابیهای گسترده ایجاد می‌شود. درصورت مراجعه به سایت های هواشناسی، اگر عدد نشان داده شده : بین 0 تا 30 کیلومتر در ساعت باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 30 تا 50 کیلومتر در ساعت باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 50 تا 120 کیلومتر در ساعت باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
10 میزان غرقاب بودن خاک در طول سال در محل کاشت
به میزان رطوبت دائمی طبیعی خاک گفته می شود. . برای مثال به علت بالا بودن سطح آب زیرزمینی در منطقه ای، خاک آن منطقه دائما مرطوب است. در این گونه از زمین ها روئیت گیاه نی میتواند نشانه مرطوب بودن دائمی خاک باشد.
0%
پیشرفت

در حلقه ما باشید. با عضویت در سامانه پیامکی ما از پیشنهادات ویژه، محصولات جدید و آفر های ویژه مشاوره تخصصی ما با خبر شوید